A vidéki régióknak, tanyás térségeknek megvannak a saját készítésű termékeik, élelmiszereik, melyek kitűnő minőségűek, és jórészt (ha nem is minden esetben hivatalosan, de) hungarikumnak tekinthetők.
E tanyai, vidéki termékeket, élelmiszereket igénylők, a vidéki ízeket kedvelők vannak számosan, és még többen vannak, akikben fel lehet kelteni az igényt. De ezen érdeklődőknek sok esetben nincsenek kapcsolataik a termelőkkel, gazdákkal. A tanyai, vidéki termék nehezen jut el a potenciális vásárlókig.
A "Tanyai termék-előállítás segítése" projekt (megnyert pályázat révén) ingyenesen segíti hozzá a tanyai, vidéki termelőket, gazdákat, hogy bemutassák – az erre specializált honlapon – önmagukat, termékeiket és ezáltal potenciális vásárlóik könnyebben eljuthassanak hozzájuk.
A honlap központi célja az alföldi tanyai termékek iránt érdeklődők és az azokat termelők/értékesítők egymásra találásának elősegítése, illetve információcseréjük támogatása. A minőségi termékek előállítását egy minősítő rendszer, minőségtanúsítás segítségével támogatjuk, mely fokozza a bizalmat a termelők és a vállalkozók között.
Az információcsere középpontjában tehát a pályázatból finanszírozott honlap áll, mely köré gyűjtjük a tanyai, vidéki terméket igénylő magánszemélyeket, szervezeteket (kereskedők, felvásárlók, menzák, stb.), illetve a termelőket, gazdákat. A honalapra várjuk tehát:
· A tanyai, vidéki termékek után érdeklődőket;
· Tanyai, vidéki termelőket, gazdákat;
· Kereskedőket, akik tanyai, vidéki termékeket árusítanának szívesen;
· Továbbá azokat a felvásárlókat, konyhák (menzákat), élelmezési szervezeteket, melyek tanyai, vidéki termékeket igényelnek tevékenységükhöz.
A honlap keretei között működő minőségtanúsítási rendszer révén, nyomon-követhetővé válik a potenciális vásárlok részére a tanyai termékek termelési folyamata, minősége, illetve a gazdák minősítése.
Minőségbiztosítási rendszer jelenléte a honlapon
· A honlapon megtalálhatóak minőségbiztosítás alapját képező termelési, termék előállítási előírások.
· A termelők, gazdák bemutatkozásai (fotók, leírás a gazdaságáról, saját magáról, segítőiről).
· Termékismertetők (fotó, szöveg).
· A tanúsítványt igénylő termelők, gazdák nyilatkozatai a minőségbiztosítási előírások elfogadása tekintetében.
· A tanúsítványt igénylő termelők, gazdák termelési, előállítási folyamataikat dokumentálják (fotók és leírás).
· Ötfokú értékelési lehetőség (a regisztrált látogatók számára) szavazat formájában a termékleírásoknál, termékenként.
· A tanúsítvánnyal rendelkező termelőket, gazdákat minősítjük alapvetően értékelésük, tanúsítottként eltöltött időszakuk alapján.
Ahhoz, hogy a tanyai, vidéki termékek eljussanak az ezek iránt érdeklődőkhöz, a termelők, gazdák adatai (a pályázati projekt keretében ingyenesen), be kell, kerüljenek a honlap adatbázisába.
Mi szükséges ehhez:
1. lépés: A tanyai, vidéki termelők, gazdák alapadatainak felvétele. Kérjük az érdeklődőket, töltsék ki és küldjék be az adatlapot.
2. lépés: A bemutatkozások és termékismertetők elkészítése, beküldése.
3. lépés: A tanúsítvány megszerzésének alapja a minőségbiztosítási előírások elfogadása, a termelés dokumentálása.
Várjuk kérdéseiket, jelentkezésüket a programra.
Figyelem méhészek, méhészetek!
Tanyai termékfeltárást szeretnénk végezni, felmérni, hogy hol vannak működő méhészetek, és milyen termékeket állítanak elő nagyságától függetlenül, valamint, hogy hol akarják - ha segítséggel is – elkezdeni a méhészkedést. A termékfeltárást a települések segítségével, a tanyagondnokok, falugazdászok, valamint elektronikus, nyomtatott levél útján és személyesen akarjuk elvégezni, kérdőíves gazdaudvar szemlék segítségével. Az adatokat adatbázisban rögzítjük és rendezzük. Valamint ismertető füzetet is létrehoznánk a méhészetről, ami a méhészet tevékenységeinek rövid összefoglalása mellett tájékoztatna a méhész tanfolyamok helyeiről, méhész egyesületek elérhetőségeiről és honlapjairól.
Ahhoz, hogy a tanyai, vidéki méz termékek, méztermelők eljussanak az ezek iránt érdeklődőkhöz, a termelők, gazdák adatai (a pályázati projekt keretében ingyenesen), be kell, kerüljenek a honlap adatbázisába.
Mi szükséges ehhez:
1. lépés: A tanyai, vidéki termelők, gazdák alapadatainak felvétele. Kérjük az érdeklődőket, töltsék ki és küldjék be az adatlapot.
2. lépés: A bemutatkozások és termékismertetők elkészítése, beküldése.
3. lépés: A tanúsítvány megszerzésének alapja a minőségbiztosítási előírások elfogadása, a termelés dokumentálása.
Várjuk kérdéseiket, jelentkezésüket a programra.
Natura Peregrina Egyesület
Postacímünk:Tanyai termékek - 5601 Békéscsaba, pf.: 216.
E-mail:tanya@intuicio.hu; Telefon: +36209422587